Büyük bedenlere şıklık tüyoları

Büyük beden kadınlar, hep zayıflar için tasarlanan kalıplara mecbur kaldı, trend kıyafetler arasında kendisine uygun şık modeller bulmakta zorlandı. Ama şimdi Türkiye’de ilk kez, büyük bedende triko hazırlayan bir marka var: Nogg. Markayı tanıyın, kilolular için önerilen giyim hilelerini öğrenin.

Zayıf kadınlar için tasarlanan trend kıyafetler arasında kendine yakışanı bulmakta zorlanan kıvrımlı kadınların işi zordur. Ama artık onlar da modayı uzaktan izlemek yerine modayı yaratabilecekler. Çünkü artık büyük beden ürünlere sahip bir triko markası olan Nogg var. Sofistike, şık ve trend modelleri erişilebilir fiyatlarda sunan Nogg’un hem gece hem gündüze uyan koleksiyonunda siyah, bej ve vizon gibi ana renklerin yanı sıra elektrik mavi, kırmızı, vişne tonları da yer alıyor. Marka; vücuda oturan, A formu ile kalçaları kapatan ve bol kesimle rahatlığı ön plana çıkartan birbirinden farklı kalıplar sunuyor. Biz de bu noktadan hareketle Nogg’dan kıvrımlı kadınlar için ince görünmenin tüyolarını öğrendik. İşte:

1- Bol kıyafetlerden kaçının

Birkaç kilo fazlanız olsa da vücudunuzu bol kıyafetlerin altına saklamayın. Bu, daha iri ve bakımsız görünmenize neden olur. Hatlarınızı gösteren kıyafetler giymekten çekinmeyin, yeter ki çok dar olmasın. Üst dar ise alt bol, alt dar ise üst bol olmalı. Yüksek ve ince topuklu ayakkabılar giyin. İnce topuklu ayakkabılarla rahat edemiyorsanız daha kalın topuklu rahat yüksek ayakkabı bulabilirsiniz. Duruşunuza dikkat edin, dik yürüyün.

2- V yakalı kıyafetler

Üst kısmınız topluysa, hafifçe bele oturan ve genişçe V yakası olan bir kazak veya hırka sizin için ideal. Bu vücudun üst bölümünü ve boynu daha uzun gösterir. Üstelik V yaka dikkati dekolteye toplar.

Uzun ve yüksek belli pantolon tercih edin. Kalçaya doğru takılacak ince kemeri unutmayın.

3- A tipi formlar

Vücudun üst kısmında vücuda oturup aşağıya doğru genişleyen formlar, kıvrımların istenen boyutta görünmesini sağlar, kalçaları, karnı gizler.

4- Siyah, her bedenin rengi

Siyah renk tüm bedenlerin vazgeçilmezi. Bu renkte giyeceğiniz her kıyafet birkaç kilo ince görünmenize yardım eder. Tepeden tırnağa bir renk giymektense kıyafetinize kontrast bir ton katarak daha ince görünebilirsiniz. Örneğin canlı renkte bir ceketle kıyafetinizi tamamlamaktan çekinmeyin.

5- Benzer renklerle yapılan kombinasyonlar

Açık veya koyu renk olması fark etmeden, baştan ayağa aynı renkten oluşan kombinasyonlar vücudu daha ince gösterir. Önemli kural: Kemer takacaksanız aynı renk olmalı, aksi takdirde inceltici etki bozulur.

6- İnce çizgiler ve hafif yumuşak dokular

Katı, sert ve ağır dokular veya detaylardan uzak durun. En iyi seçim; hafif, yumuşak, dökümlü dokulardır. İnce çizgiler de kıvrımları ideal boyuta getirir. Gösterişli aksesuarları, hacimli saç modellerini tercih edin.

( 14.01.2012 tarihli Cumartesi Postası’ndan alınmıştır. )

 Facebook: https://www.facebook.com/CemrekNikahSekeri

Twitter: https://twitter.com/#!/Cemrek_Nikah_Se

 Online Alışveriş için www.cemreknikahsekeri.com

Çemrek Stil&Blog

 

Bir önceki yazımız olan If Wedding Fashion İzmir 6. Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı başlıklı makalemizde gelinlik, gelinlik fuarı ve gelinlik modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>