DÜĞÜNLERDEKİ “EN ŞEKER” DETAYLAR

DÜĞÜNDEKİ “ŞEKER” DETAYLAR

 

Evlilik hazırlıklarına başladığınızda, nikâh şekeri  -yapılması gerekenler- listenizin başlarında yer almayabilir. Fakat gün yaklaştıkça önemi artar. Aslında bu gelenek yüzyıllar önce İtalya’da başlamış. Yeni evli çiftler düğünlerine gelen konuklarına bir kutu içerisinde 5 tane çikolata kaplı badem şekeri verirmiş. Bu şekerler, sağlık, para, mutluluk, sevgi ve uzun bir yaşamı simgeliyormuş. Geleneksel bonbonlar popülaritesini hala koruyor. Minik bir farklılıkla; Lezzetleri.

 

Nikah şekerlerinin sunumuna hatta lezzetine kadar nasıl olacağı tamamen bütçeyle ilgili. Uçuk bir şeyler mi hediye edeceksiniz yoksa kendi yaratıcılığınızı kullanarak siz mi hazırlayacaksınız nikah şekerinizi? Seçim sizin. Birçok gelin nikah şekerini “ erkeklere verilecekler ya da kadınlara verilecekler” olarak ikiye ayırıyor ve bu şekerler düğün yemeğinde masalara konuluyor. Böylece hem dekoratif bir görüntü elde ediliyor hem de masalar renklilik kazanıyor. Aslında mantıklı. Kokulu mum saklayan kaç tane erkek tanıyorsunuz ki? Onlara daha çok hitap eden bir nikah “anısı” hediye etmek daha kalıcı olacaktır. Son zamanlarda gelişen yeni bir trend ise ekolojik ya da bir kuruma yardımda bulunan hediyeler. Güzel bir sunumla hem harika görünüyorlar hem de çevreye katkıda bulunuyorlar.

 

 FARKLI FİKİRLER

 

Kutular

Bir klasik… Çikolata ya da çikolata kaplı bademlerle dolu kutular zamansız bir moda.

 

Bonbon Şekerler

Orijinal bir düğün lezzeti… Bonbon şekerleriyle dolu geleneksel n,kah şekerlemeleri.

 

Masa kartlarıyla birlikte

Nikâh şekerlerinin yanında masa kartları yeni dönem düğün alışkanlıklarından… Hem süslü, hem işlevsel.

Minik şişeler

Geleneksel olmayan düğünler için.  İçki, kokteyl veya meyve suyuyla dolu minyatür şişeler nikâh şekeri yerine verilebilecek ilginç bir düğün hediyesi olsa gerek. Düğünlerde pek sıkça rastlamadığımız minik şişeler partiye hem eğlence hem canlılık katacak.

 

Mumlar

Çok amaçlı bir düğün hediyesi. Nikah şekerleri yerine kokulu mumlar… Etkisi düğününüzden sonra da devam edecek.

 

Kişisel tercih

Birçok çift kendi karakterini ve tarzını hatta hobilerini ortaya koyan tercihlerde bulunuyor. Özellikle kişiselleştirilmiş modeller ön planda. Örneğin düğününüzde bir karikatürist tutarak, isteyen konuklarınızın karikatürlerini çizdirebilirsiniz. Nikah şekeri yerine uygulayabileceğiniz enteresan bir fikir. Uygulayın, herkes için unutulmaz bir gün olacak…

 

Klasik tatlar

Orijinal nikah şekeri çikolatalı badem şekerlerinden oluştuğundan birçok gelin “tatlı” temasından uzaklaşmak istemiyor. Badem şekerleri yerine tercih edilen ise çikolata ve akide şekerleri. İçi şeker dolu şirin kutular ise her zaman gözde ve sofistike! Biraz daha stil katmak isterseniz, Bu çikolatalarla birlikte 50’lerin sembolü küçük yeşil şişelerde minik likörler de hediye edebilirsiziniz… Nikah şekeriniz farklılık yaratır…

 

Gümüş güzellik

Gümüş ürünler de sık sık tercih edilir durumda. Muhtemelen masalara kattıkları ışıltıdan ve şık görüntülerinden dolayı.  Üstelik büyük gün sonunda da herkese güzel bir hatıra olur. Limitiniz mi? Gökyüzü! Gümüş anahtarlıklardan aynalara hatta küpelere kadar birçok obje nikah şekeriniz yerine geçebilir. Eğer illa şeker olsun diyorsanız, tüllere sarılmış küçük drajeleri bu ürünlerle birleştirebilirsiniz.

 

Rengarenk

Bu konseptte nikah şekerleri, düğün temasına uygun renklerde hazırlanıyor. Böylelikle tüm düğün boyunca bir bütünlük söz konusu oluyor. Muhteşem gold rengi kutular ve kırmızı organze kumaş içine sarılmış drajeler özellikle kış düğünleri için ideal. Baharda ise uçuk yeşiller ve sarılar uygun. Yaz düğünleri için neredeyse her renk uygun! Sonbaharda kahverengi ve uçuk pembenin uyumu ambiyans yaratmak için birebir.

 

Bu gibi seçenekler de nikah şekerlerinde ilginç olabilir;

 

-Minyatür içki,

– Küçük tahta puzzlelar,

– Kalpli şişe tıkacı,

– Gümüş kalp kol düğmeleri,

– Küçük metal saksılar

– Minyatür çiçek sulama kabı,

– Drajelerin içine yerleştirilmiş minik notlar,

– Kalpli küpe, bileklik gibi takılar

– Gelin damat figürlü tuzluk, karabiberlik

– Şık bir zarfın içine yerleştirilmiş milli piyango bileti

Kaynak:Wedding

Facebook: https://www.facebook.com/CemrekNikahSekeri

Twitter: https://twitter.com/#!/Cemrek_Nikah_Se

 Online Alışveriş için www.cemreknikahsekeri.com

Çemrek Stil&Blog

Bir önceki yazımız olan Çemrek Nikah Şekerinden Şık Modeller başlıklı makalemizde Bebek Şekeri, çemrek nikah şekeri ve Nikah Şekeri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>